Ziemniaki z częściami bakterii cholery?

Uniwersytet Rostock chce od 2009 do 2012 w Uplingen i Thulendorf uprawiać genetycznie manipulowane ziemniaki, które będą wytwarzać lekarstwa, np. szczepionkę na zarazę króliczą. Innym ziemniakom wkomponowano części bakterii cholery. Tym sposobem będzie wytwarzana szczepionka. Trzecia linia genetycznie zmodyfikowanych ziemniaków ma wytwarzać masę podobną do plastiku Cyanophycin, przydatną np. w budownictwie, przy produkcji środków czystości.

Dzień przed Bożym Narodzeniem BVL (Urząd Ochrony Praw Konsumenckich i Bezpieczeństwa Żywności) złożył wniosek do Uniwersytetu Rostock, że 80% obywateli BRD nie chce genetycznie modyfikowanych roślin na polach, a już absolutnie nie zgadza się z uprawami „roślin- leków”.

Niestety czas na podjęcie decyzji o wprowadzeniu tego niebezpiecznego eksperymentu jest tak krótki (ferie bożonarodzeniowe), co służy jednoznacznie temu, by umiejętnie ominąć opinię publiczną.

Umweltinstitut Munchen (Instytut Ochrony Środowiska Monachium) nawołuje do wysyłania e-maili protestacyjnych przeciw zmodyfikowanym genetycznie ziemniakom do pani Minister Rolnictwa Ilse Aigner (CSU) .

Na ich stronie internetowej jest wzór e-maila, lub lista do zbierania wpisów.

Wysyłać od 7 stycznia do 19 lutego.

źródło: https://www.umweltinstitut.org/cholerakartoffel