POPARCIE dla rolników broniących swojego warsztatu pracy

..Zdecydowanie popieramy rolników walczących o swoje przetrwanie, o swoje warsztaty pracy, którzy nie pozwalają na utylizację zdrowych świń. Żądamy natychmiastowego wstrzymania likwidacji i utylizacji świń będących ich własnością…

Organizacje rolnicze i konsumenckie wysłały do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, Pani Premier Beaty Szydło i Ministrów list poparcia dla rolników. Piszą min.: „…Dosyć przepisów, które przyczyniają się do dalszej likwidacji produkcji trzody chlewnej w małych i średnich gospodarstwach! Dosyć przepisów, które przyczyniają się do likwidacji małych i średnich gospodarstw rodzinnych…
Rząd RP zamiast pomagać polskim rolnikom wspiera korporacje, które (dzięki przychylności kolejnych rządów) już mocno zagościły w Polsce…”

..Jesteśmy świadomi, że jest to celowa polityka/ strategia, która ma na celu wyrugowanie/ zniszczenie polskiego kapitału/ rolnictwa na rzecz obcego kapitału wielkich korporacji. Takimi samymi przepisami zlikwidowano i zniszczono rodzinne gospodarstwa rolne w USA, Kanadzie i krajach Europy Zachodniej. Nie pozwolimy, aby polskie małe i średnie gospodarstwa zostały zniszczone… – mówi Jolanta Dal, rolniczka i radna z podkarpackiego, która pojechała, jako przedstawicielka wielu organizacji, aby wspierać rolników z lubelskiego.

Cały list: LIST OTWARTY – POPARCIE dla rolników broniących swojego warsztatu pracy, bezpieczeństwa socjalnego swoich rodzin i bezpieczeństwa żywnościowego Polaków.
Tutaj: https://www.icppc.pl/wp-content/uploads/2017/10/popracie_dla_rolnikow_hodowcow_swin-a5d.pdf

KONTAKT:
Jolanta Dal, tel. 503 559 506 , jodal_76@o2.pl, biuro@icppc.pl, tel. 338797114


Więcej:
http://www.agronews.com.pl/artykul/starcie-z-weterynarzami-rolnicy-bronili-zdrowych-swin-przed-ubojem-filmy/