Pomóc sobie

data: 21 stycznia 2003 źródło: Dziennik Polski

Pomóc sobie

Wczoraj 40 rolników w Starostwie powiatowym w Wadowicach wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi ze Stryszowa. Rolnicy dowiedzieli się jakie sa możliwości pomocy małym gospodarstwom rolnym, które w momencie wejścia Polski do Unii europejskiej mogą spotkać kłopoty.

Formy pomocy lokalnym rolnikom i metody ożywienia ekonomicznego lokalnych społeczności – to temat wczorajszego szkolenia , zorganizowanego przez Międzynarodową Koalicję dla Ochrony Polskiej Wsi ze Stryszowa. Zajęcia prowadziła Jadwiga Łopata, szef koalicji, laureatka międzynarodowych nagród w dziedzinie propagowania ekologii. Koalicja ma wspierać polskie rolnictwo w chwili wejścia Polski do UE.
40 rolników z powiatu wadowickiego, których gospodarstwa nie przekraczają 10 ha, dowiedziało się wczoraj, że dużą szansą w konkurencji z europejskim rolnictwem są dla nich ekologiczne technologie produkcji żywności i ekoturystyka. Jadwiga Łopata starała się przekonać, że tylko w ten sposób małe polskie gospodarstwa rolne mogą znaleźć niszę w europejskim systemie produkcji żywności. Co więce , koalicja proponuje im pomoc w dostosowaniu gospodarstw do programu produkcji żywności zdrowej i ekologicznej.

(MPA)