Odbieranie wolności rolnikom trwa

Najazd uzbrojonych funkcjonariuszy na Rawesome Food- zdrowe, rodzinne gospodarstwa, sprzedające niepasteryzowane mleko i sery.

Uzbrojeni funkcjonariusze z urzędu szeryfa Los Angeles, FDA (Food and Drug Administration), Wydziału Rolnictwa i CDC (Centers for Disease Control) przeprowadzili zbrojny najazd na Rawesome Food. Rawesome Food to prywatny klub, oferujący naturalne, niepasteryzowane mleko i sery i jak również inne rodzaje zdrowej żywności. Jego właścicielem jest James Steward – pionier w dziedzinie bezpośredniej sprzedaży zdrowej żywności. James został zakuty w kajdanki i bez przeczytania mu przysługujących praw a także bez nakazu został wepchnięty do nieoznakowanego samochodu. Mleko i sery znajdujące się w klubie zostały zniszczone. James jest obecnie przetrzymywany przez policje w Los Angeles, która wyznaczyła za niego kaucję w wysokości 123 tys dolarów, bez możliwości korzystania z poręczeń. Aresztowano również dwie inne osoby, które produkowały niepasteryzowane sery dla Rawesome Food

Nie był to pierwszy najazd uzbrojonych urzędników na Rawasome Food. W czerwcu 2010 miał miejsce podobny zbrojny najazd na klub, w czasie którego zniszczono mleko, sery i miód znajdujące się w sklepie, pomimo, ze nakaz zezwalał jedynie na pobranie próbek do badań. Aresztowano wtedy kobietę, która trzymała u siebie kozy należące do Rawsome Food, oraz dostarczała mleko i sery od tych kóz. James Steward wstawił się wtedy za nią u lokalnych władz.

Te wyglądające jak atak terrorystów kontrole, połączone z niszczeniem mleka ,mają rzekomo na celu ochronę konsumentów przed zakażeniem bakteryjnym, pomimo, że nikt do tej pory nie zgłosił zatrucia pokarmowego. W wielu stanach USA jest całkowity zakaz sprzedaży niepasteryzowanego mleka i serów, w innych sprzedaż tych produktów jest poważnie ograniczona.

Źródło: www.naturalnews.com www.realmilk.com