Akademia Samowystarczalności i Zdrowia

W piątek 17 kwietnia 2015 roku o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się przedstawienie obrazujące dramatyczną sytuację polskich rolników, w którym oni sami wezmą udział.

Uwaga! To samo przedstawienie będzie 17 kwietnia o godz. 17:00 w Miasteczku Rolników.

Przedstawienie nosi tytuł „Zakazana żywność. IV rozbiór Polski” i jego celem jest pokazanie zmagań polskich rolników z uciążliwą biurokracją, a także problemu rozgrabiania ziemi przez korporacje, „nielegalnej” żywności z gospodarstw i wszechobecnego zagrożenia, jakie niesie z sobą GMO. Wszystko to zagraża dziś przyszłości polskich tradycyjnych gospodarstw rodzinnych a konsumentom coraz bardziej ogranicza dostęp do prawdziwej żywności.

Rolnicy biorący udział w przedstawieniu to uczestnicy protestu mającego miejsce w Zielonym Miasteczku naprzeciwko gmachu Kancelarii Premiera.

„Chcemy podkreślić, w jak niepewnej sytuacji znajdują się polscy rolnicy, a także podkreślić rolę, jaką zarówno Rząd RP, jak i czerpiące ogromne zyski korporacje odgrywają w doprowadzaniu do obecnego kryzysu. Kryzysu, który dotyka również konsumentów i ogranicza dostęp do zdrowej, prawdziwej żywności będącej przeciwieństwem sztucznych, pozbawionych wartości produktów dostępnych w supermarketach”. – mówi Sir Julian Rose, autor scenariusza, Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC

Uwaga! niezwylke ciekawy program Akademii Samowystarczalności:

GDZIE?: Zielone Miasteczko Rolników przed URM, Al. Ujazdowskie

CZWARTEK 16.04
18:00 „W OBRONIE ŻYCIA. Pragmatyczne propozycje dla cierpiącej planety” – spotkanie z autorem – Sir Julianem Rose (pisarz, rolnik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi -ICPPC)
18:30 Kinoteka Rolnika

PIĄTEK 17.04
17:00 Przedstawienie pt. „NIELEGALNA ŻYWNOŚĆ. IV ROZBIÓR POLSKI” – autor i reżyser Sir Julian Rose (pisarz, rolnik, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC)
17:30 „Gdzie szukać gospodarstw eko-agroturystycznych z logo SŁONECZNA POLSKA?” – prezentacja Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC (rolniczka, laureatka ekologicznego Nobla)
18:30 Kinoteka Rolnika

SOBOTA 18.04
14.00 Postulaty rolników w poezji – Krzysztof Szczurko – rolnik i poeta z Podkarpacia przedstawi 6 postulatów wierszem
15.00 – 17:00 „ABC OD WIDEŁ DO WIDELCA” Jak smakuje prawdziwy jogurt i twaróg – pokaz robienia jogurtów domowym sposobem i poczęstunek: jogurt z mleka koziego jogurt z mleka krowiego – Jolanta Dal, rolniczka z Podkarpacia, Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO
Pokaz robienia twarogu, poczęstunek – twaróg z miodem – Rolnicy z Podkarpacie dla Warszawiaków
18:30 Kinoteka Rolnika

NIEDZIELA 19.04
13.00 Postulaty rolników w poezji – Krzysztof Szczurko – rolnik i poeta z Podkarpacia przedstawi 6 postulatów wierszem

14.00-16.00 „ABC OD WIDEŁ DO WIDELCA”
Jak smakują prawdziwe jajka, masło i chleb? – pokaz robienia masła w maselniczce (4 uczestników będzie mogło samodzielnie zrobić masło)
Pokaz robienia jajecznicy z jajek kurzych, kaczych i gęsich
Poczęstunek: jajecznica, chleb domowy i masło – Rolnicy z Podkarpacia dla Warszawiaków, Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO

UWAGA! Ponadto syn Jolanty Dal, Mikołaj – 12 latek – zrobi plakaty do
każdego postulatu rolników. Będą to duże plakaty, o których będzie chciał powiedzieć.

KONTAKT: Jadwiga Łopata i Julian Rose, tel.: 33 8797114
Edyta Jaroszewska-Nowak, tel.: 609 645386
Jolanta Dal, tel. 503 559 506
WSPÓŁPRACA:
Komitet Protestacyjny Rolników Województwa Zachodniopomorskiego www.protestrolnikow.pl

PRAWDZIWE POSTULATY ROLNIKÓW. Domagamy się:

1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.
4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).

UWAGA! ZDJĘCIE Z POPRZEDNICH WYKŁADÓW I WARSZTATÓW AKADEMII SAMOWYSTARCZALNOŚCI

Wspaniała inicjatywa w Zielonym Miasteczku Rolników!

Rolnicy razem z Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskie Wsi – ICPPC zapraszają mieszkańców Warszawy do uczestnictwa w spotkaniach w ramach Akademii Samowystarczalności i Zdrowia.
GDZIE?: Zielone Miasteczko Rolników przed URM, Al. Ujazdowskie (na wysokości bramy głównej do Łazienek Królewskich)
KIEDY?: sobota i niedziela (14 i 15 marca 2015)
pierwsze spotkanie 14 marca (sobota) – SZCZEGÓŁOWY PROGRAM http://icppc.pl/pliki/2015/03/sobota.pdf
drugie spotkanie 15 marca (niedziela) – SZCZEGÓŁOWY PROGRAM http://icppc.pl/pliki/2015/03/niedziela.pdfZajęcia w sobotę z serii „Akademia samowystarczalności i zdrowia” w Zielonym Miasteczku Rolników pt. ABC „OD WIDEŁ DO WIDELCA” poprowadzi
JOANNA BOJCZEWSKA z Małopolski, która po ukończeniu Antropologii Społecznej na London School of Economics and Political Science, odbyła praktyki łączące pracę społeczną i terapeutyczną oraz ogrodnictwo ekologiczne w Londynie. Współpracowała w realizacji szkoleń z ekologicznych upraw w ogrodach miejskich, projektowała ogrody uprawne na nieużytkach miejskich oraz koordynowała Przedsiębiorstwo Społeczne. Joanna współpracuje od kilku lat z EKOCENTRUM Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC a od stycznia mieszka w EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Zajęcia w niedzielę ramach „Akademii samowystarczalności i zdrowia” (w najbliższą niedzielę) prowadzą rolnicy ze świętokrzyskiego i podkarpackiego. Będą uczyć i pokazywać jak robi się sery oraz jak piecze się wiejski, smaczny i zdrowy chleb. Przywiozą swoje przetworach robione w domach, których zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce nie mogą sprzedawać.

ZAPRASZAMY WARSZAWIAKÓW DO UCZESTNICTWA W TYCH NIEZWYKLE CIEKAWYCH SPOTKANIACH. TO WYJĄTKOWA OKAZJA ABY POZNAĆ OSOBIŚCIE WSPANIAŁYCH ROLNIKÓW, DOWIEDZIEĆ SIĘ DLACZEGO PROTESTUJĄ (PRAWDZIWE POSTULATY PONIŻEJ) I NAUCZYĆ SIĘ OD NICH SAMOWYSTARCZALNOŚCI.

PRAWDZIWE POSTULATY ROLNIKÓW – Domagamy się:
1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
3. Ustawowego zakazu obrotu i uprawy GMO.
4. Kompleksowej i długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno-spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
5. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
6. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).
KONTAKT: Janna Bojczewska, tel. 695 459 857 Jolanta Dal, tel.: 503 559 506
Bogdan Chara, tel.: 601 340 206