Pierwsze w Polsce lokalne referendum w sprawie GMO

aktualizacja: 3 października

Wiadomo, że referendum w gminie Świdwin jest nieważne ze względu na niską frekwencję (wyniosła 10,62 %).  Nie wygraliśmy ale to i tak WIELKI sukces…

Wygraną jest ta symboliczna cyfra 10 % ludzi świadomych,  którzy są jeszcze zdolni podjąć działania. Gdyby to udało się  przenieść na całą Polskę to wygrywamy wszystko…jak to zrobić?

EDYTO WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA ZA OGROMNA PRACĘ, KTÓRĄ WYKONAŁAŚ W SWOJEJ GMINIE. Wielkie podziękowania dla WSZYSTKICH,  którzy Ci pomagali. TO JEST DUŻY SUKCES. Teraz możecie stworzyć grupę, która wydeleguje kandydatów do wyborów lokalnych. 

Napisz jeszcze jak głosowali ludzie, którzy przyszli głosować. 

Jest jeszcze kwestia tego: dlaczego uznaje się za ważne wybory jak  udział w nich bierze minimalny procent wyborców? Zapewne tak jest w  wielu wypadkach przy wyborach lokalnych.

Pozdrawiamy serdecznie,  Jadwiga i Julian


Pomimo iż Rząd od lat deklaruje, że Polska będzie wolna od GMO, to jednocześnie proponuje projekt ustawy, który umożliwia tworzenie w gminach stref do upraw roślin zmodyfikowanych genetycznie.

Grupa mieszkańców Gminy Świdwin (zachodniopomorskie) świadoma zagrożeń związanych z GMO oraz równolegle stosowanych pestycydów, zdecydowała się zainicjować w tej sprawie lokalne referendum.

1.10.2017r mieszkańcy odpowiedzą na pytanie:” Czy zgadzasz się, by GMO było uprawiane lub hodowane w naszej Gminie?

Kampania referendalna opiera się na społecznej pracy osób zaangażowanych, nie prowadzi się żadnych zbiórek pieniężnych . W ramach kampanii organizowane są spotkania z mieszkańcami poszczególnych sołectw z terenu gminy Świdwin. Została założona strona internetowa:
https://www.referendumgmo.org/

Aby referendum było ważne,musi w nim wziąć udział 30% uprawnionych do głosowania. Ufamy, że świadomość tragicznych skutków ewentualnych upraw GMO, zmobilizuje mieszkańców do powiedzenia w referendum: NIE.

KONTAKT: Pełnomocnik Inicjatora Referendum
Edyta Jaroszewska-Nowak, tel. 609645386, e-mail:edytaj66@tlen.pl

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Świdwin za kluczową dla zdrowia i wolności inicjatywę. Zachęcamy mieszkańców innych gmin do podjęci podobnych akcji.