Siejemy przyszłość

Siejemy Przyszłość! Czy na Twoim polu, balkonie, w Twoim ogrodzie również zasiejemy przyszłość? Dołącz do międzynarodowej akcji przeciw GMO!

siejemy przyszłość

Akcja „Siejemy Przyszłość” polegająca na wspólnym siewie ekologicznych i tradycyjnych nasion została zapoczątkowana w 2007 roku przez szwajcarskie gospodarstwo biodynamiczne zajmujące się hodowlą nowych odmian zbóż i Fundację de L’Aubier. Jej celem jest nagłośnienie zagrożeń związanych z GMO oraz promocja nasion ekologicznych i tradycyjnych. Co roku przybywa krajów zaangażowanych w to przedsięwzięcie. W tym roku Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC koordynuje tę akcję w Polsce we współpracy z jej inicjatorami. A więc ”Siejemy Przyszłość w Polsce!” Czy na Twoim polu, balkonie, w Twoim ogrodzie również zasiejemy nasiona przyszłości? Jeśli jesteś w stanie przeprowadzić akcję ‘Siejemy Przyszłość!’ prosimy o kontakt.

JAK I KIEDY?
Akcja ‘Siejemy Przyszłość!’ może odbyć się w gospodarstwie rolnym, w ogrodzie a nawet na balkonie np. wykorzystując donice. Należy jednak przestrzegać założonych z góry warunków:

  • Jako materiał siewny należy użyć nasion ekologicznych lub nasion tradycyjnych z pewnego źródła.
  • Gospodarze wydarzenia mają dbać o te zasiewy aż do zbioru.
  • W miarę możliwości gospodarze/organizatorzy zapraszają jak największą ilość siewców/uczestników z okolicy.
  • ‘Siejemy Przyszłość!’ może być częścią festynu lub innej lokalnej uroczystości.
  • Wspólna akcja z regionalnymi partnerami (inne gospodarstwa, organizacje konsumenckie i ochrony środowiska, szkoły, etc.) nada akcji ‘Siejemy Przyszłość!’ więcej rozgłosu i skuteczności.
  • Gospodarze/organizatorzy próbują zdobyć jakąś osobę szeroko znaną i zaprosić ją do aktywnego udziału w akcji.
  • Przed rozpoczęciem wysiewu należy wygłosić krótki wykład wyjaśniający cel akcji.
  • ‘Siejemy Przyszłość!’ odbywa się wspólnie i jednocześnie ze wszystkimi siewcami/uczestnikami wydarzenia. Wspólnie wysiewamy nasiona przyszłości.

TERMIN akcji “Siejemy przyszłość!” w Polsce: 14-29 kwietnia 2012

KOORDYNATOR AKCJI w Polsce: Paweł Kobielus, koordynator Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC. KONTAKT: biuro@icppc.pl, tel.: 33 8797114

A więc pomyśl jak przeprowadzić akcję ‘Siejemy Przyszłość!’? Można ją zrobić w gospodarstwie rolnym, na balkonie np. w donicach, w ogrodzie. A może masz w Twoim regionie gospodarstwo w którym kupujesz, którego jesteś partnerem i mógłbyś tam współorganizować akcję ‘Siejemy Przyszłość !’ ? PROSIMY O KONTAKT I OPIS WASZEJ AKCJI, abyśmy mogli dodać wszystko na stronę festiwalową. Akcja ”Siejemy Przyszłość w Polsce!” jest częścią trwającego festiwalu KULTURA I NATURA. OCALIĆ POLSKIE NASIONA. STOP GMO! FESTIWAL BĘDZIE TRWAŁ AŻ DO WPROWADZENIA W POLSCE ZAKAZU UPRAW GMO wzorem innym krajów europejskich (Niemcy, Francja, Austria, Włochy, Bułgaria, Grecja, Węgry, Luksemburg, Szwajcaria).

Informacje i zdjęcia z wydarzeń, które się odbyły wcześniej znajdziesz na www.avenirsem.ch a także u osób i gospodarstw, które ‘Siejemy Przyszłość!’ już przeprowadzały. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.144609428941748.29927.122202147849143&type=1

Mamy wielką nadzieję że włączysz się do tej wspaniałej i niezwykle ważnej akcji!