Pogrzeb tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa

Ubrani w płaszcze z kapturami uczestnicy protestu składali zeznania przed prokuratorem, oskarżając Rząd RP o dopuszczenie do zanieczyszczenia polskich pól przez GMO, narażenie wyborców na zagrożenia zdrowotne i odebranie podstawowych praw zagwarantowanych Konstytucja RP.

[nggallery id=29]

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi, Ekoland i KOALICJA POLSKA WOLNA OD GMO zorganizowały w Warszawie pod Sejmem dnia 17 marca (środa) 2010r. pokojowy protest pt . ”75% WYBORCÓW NIE CHCE GMO – CZY CHCECIE STRACIĆ TE GŁOSY ?’

Do protestu przyłączyli się pszczelarze i górale żywieccy.

’…Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych w trosce o los pszczół i skutki do jakich może dojść w wyniku ich śmierci, ostrzega przed pochopnym wprowadzeniem roślin transgenicznych na terenie Polski i postuluje aby nasz kraj wprowadził zakaz na uprawy GMO, podobnie jak zrobiło to już 7 krajów w Unii Europejskiej… Będziemy pamiętać kto i kiedy podjął nieodpowiedzialną decyzję wprowadzenia GMO bez przeprowadzenia niezbędnych badań potrzebnych aby stwierdzić ponad wszelką wątpliwość iż rośliny transgeniczne są bezpieczne...’ mówił Tomasz Jakubiec, ze Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych (więcej: tel. 0694-56-45-50 oraz https://www.icppc.pl/antygmo/2010/03/list-otwarty-pszczelarzy/ i https://www.icppc.pl/antygmo/pliki/stanowiskopszczelarzy.pdf )

Górale śpiewali:

Polska jest nasza
Ta ziemia do nas należy
Nie chcemy GMO
Nie chcemy Monsanto
Chcemy prawdy i wiedzy.
Ref. A jaj jaj jaj

Te pola do nas należą
Z nich ziarno jest zdrowe
Smaczne jaja i mleko,
Mięso, masło i sery. (bis).

Polska jest nasza
Nasiona chcemy siać swoje
My wiemy co dobre
Monsanto nie chcemy
Kłamców nie chcemy.
Ref.

Uczestnicy protestu domagali się wprowadzenia NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU na uprawy genetycznie zmodyfikowanych ziemniaków AMFLORA i kukurydzy MON 810 oraz ODRZUCENIA nowej ustawy o GMO.

’…To ostatnia chwila, aby działać, zanim wiosną nieświadomi zagrożeń rolnicy wysieją GMO na polskie pola!..powiedziała Edyta Jaroszewska Nowak z KOALICJI POLSKA WOLNA OD GMO, która reprezentuje tysiące Polaków (ponad 400 podmiotów -organizacji i specjalistów)

www.polska-wolna-od-gmo.org

Zawiedli posłowie z PO, którzy obiecali swój udział w proteście…czyżby już została wprowadzona dyscyplina i nie mogą wyrazić swojego stanowiska w KLUCZOWEJ dla ZDROWIA WYBORCÓW sprawie?

Przed protestem Pani Poseł Danuta Olejniczak powiedziała: ’…Przyłączam się do protestu dlatego, że mam świadomość, że zwłaszcza my politycy powinniśmy myśleć o przyszłych pokoleniach, o naszym zdrowiu oraz zdrowiu i życiu naszych dzieci i wnuków…’ Ale mimo to nie przyszła na protest. Przed protestem przekazała nam też informację, że już ponad 50 posłów podpisało list do Pana Premiera w sprawie wprowadzenia zakazu na uprawy GMO (więcej https://icppc.pl/stanowiska/?page_id=742)

Główne hasła protestu:
1. NATYCHMIASTOWY ZAKAZ KUKURYDZY MON810 I ZIEMNIAKA AMFLORA
2. NOWA USTAWA TO WYROK NA POLSKIE ROLNICTWO
3. EUROPA NIE CHCE GMO, DLACZEGO POLSKI RZĄD CHCE?
4. TWOJE ŻYCIE ZALEŻY OD USTAWY GMO!
5. 75% WYBORCÓW NIE CHCE GMO – CZY CHCECIE STRACIĆ TE GŁOSY?
6. GMO – GINĄ PSZCZOŁY ZGINĄ LUDZIE