Książe Karol dostanie kosz z żywnością od Górali

Pierwsze produkty dla Księcia Karola od ekologicznych i tradycyjnych rolników z okolic Stryszowa i żywieckich górali to smakowite zimowe przetwory. Gotowa jest też jest też lniana serwetka do przykrycia kosza z napisem 'BEZ GMO OD GÓRALI’

Górale poprosili liderów Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi -ICPPC, Jadwigę Łopatę i sir Juliana Rose, o przekazanie Jego Królewskiej Wysokości Księciu Karolowi kosza z polską żywnością bez GMO w dowód najwyższego szacunku. Kosz z żywnością z polskiej wsi zostanie przekazany Księciu Karolowi w czasie przyjęcia, jakie odbędzie się w środę, 17 marca, na Zamku Królewskim w Warszawie. Będzie on przykryty płótnem lnianym z napisem „BEZ GMO OD GÓRALI”. Książę Karol dostanie też list w imieniu tradycyjnych i ekologicznych polskich rolników.


Górale pamiętają wizytę Księcia Karola w Stryszowie w EKOCENTRUM ICPPC (Małopolska) w czerwcu 2002 roku i chcą wyrazić mu swą wdzięczność za nieustające wspieranie małych gospodarstw i tradycyjnej żywności. A właśnie w środę 17 marca będą w Warszawie protestować pod Sejmem wspólnie z innymi rolnikami i pszczelarzami. Pokojowy protest :”’75% WYBORCÓW NIE CHCE GMO – CZY CHCECIE STRACIĆ TE GŁOSY ?” organizuje KOALICJA POLSKA WOLNA OD GMO.

Więcej na https://icppc.pl/index.php/pl/o-icppc/176-wizyta-ksiecia-karola.html