TRADYCYJNE i EKOLOGICZNE gospodarstwa zapraszają POSŁÓW I SENATORÓW

Szanowna Pani Poseł/Senator

Szanowny Panie Pośle/Senatorze

Szanowni Dziennikarze

Serdecznie zapraszamy na spotkania z prawdziwymi rolnikami i posmakowanie prawdziwej żywności w ramach społecznej, ogólnopolskiej akcji pt.'”Tradycyjne i ekologiczne gospodarstwa zapraszają Posłów i Senatorów”.
Rolnicy chcą Pani/Panu pokazać w praktyce atuty naszego rolnictwa i naszej wsi, która jest bardzo wyjątkowa – bogactwo natury, piękne krajobrazy, ciągle żywa kultura ludowa. Mamy dużo dobrych rolników, którzy kochają swoją pracę i produkują wysokiej jakości żywność. To nasz narodowy skarb.
Dokładną listę miejsc,programy, daty podano na stronie www.icppc.pl/zaproszenia.

Decyzje podejmowane dzisiaj – bez odpowiedniej wiedzy — mogą jednak spowodować zniszczenie takiego wyglądu polskiej wsi w ciągu kilku następnych lat i bezpowrotnie zmarnowanie szansy polskiego rolnictwa!

Nowy projekt ustawy o GMO to dla rolnictwa ekologicznego i tradycyjnego wyrok śmierci. Jeżeli będzie przyjęty, rolnicy zostaną pozbawieni wyboru produkowania żywności, którą chcą sprzedawać i spożywać, naturalna różnorodność zostanie zniszczona, wspólnoty wiejskie skłócone.

Spotkania w tradycyjnych i ekologicznych gospodarstwach, na które Państwa bardzo serdecznie zapraszamy w imieniu rolników, odbędą się w różnych miejscach, w całej Polsce, od 16 do 19 stycznia 2010.  Ogółem ponad 20 gospodarstw w całej Polsce organizuje w tym czasie dni otwarte SPECJALNIE
dla Posłów, Senatorów i Dziennikarzy.