EUROPEJSKI MARSZ

[singlepic id=322 w=150 h=150 float=left]W związku z uroczystym finałem w Brukseli EUROPEJSKIEGO MARSZU PRZECIW GMO 30 lipca, w Polsce odbyły się SYMBOLICZNE MARSZE SOLIDARNOŚCIOWE i towarzyszące im imprezy w Bydgoszczy, Białymstoku, Gdańsku, gminie Jeleniewo,  Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Kielcach, Mielcu, Opolu, Szczecinie, Wadowicach, Warszawie, Zielonej Górze.
Protestujący przekazali lokalnym władzom listy poparcia dla uczestników EUROPEJSKIEGO MARSZU PRZECIW GMO oraz żądań DEKLARACJI WARSZAWSKIEJ. Nieśli oni transparenty z hasłami: 'SOLIDARNI Z EUROPEJSKIM MARSZEM PRZECIW GMO’, 'ŻĄDAMY ZAKAZU MON 810 w POLSCE’, 'MYŚLĄCA EUROPA WOLNA OD GMO, A POLSKA CO?!’, 'ŻYWNOŚĆ GM ZAGŁADĄ PRZYSZŁYCH POKOLEŃ’, 'STOP PATENTOM NA ŻYCIE’, 'STOP ŻYWNOŚCI FRANKENSTEINA’ czy też 'SOLIDARNE TAK DLA DEKLARACJI WARSZAWSKIEJ’. Organizatorzy tych wydarzeń są członkami Koalicji 'Polska Wolna od GMO’, która skupia ponad 360 organizacji i ekspertów.

ZDJĘCIA i krótkie relacje:
https://icppc.freshsite.pl/projekt/?page_id=393&lang=pl

Treść DEKLARACJI WARSZAWSKIEJ
https://icppc.pl/antygmo/pliki/marsz-deklaracjawarszawska.pdf
https://icppc.pl/antygmo/pliki/marsz-deklaracjawarszawska.doc

EUROPEJSKI MARSZ PRZECIW GMO trwał od 18 czerwca do 30 lipca. Rozpoczęty został w Berlinie przez 1500 osób, dalej uczestnicy przeszli Niemcy, Holandię aż do Brukseli w Belgii. Razem przeszli 1000 km organizując po drodze różne wydarzenia edukacyjne. W MARSZU brało udział ponad około 3000 osób. Finał był 30 lipca 2009 w Brukseli, gdzie jego uczestnicy spotkali się z przedstawicielami Komisji Europejskiej i/lub Parlamentu Europejskiego i przekazali m. in. DEKLARACJĘ WARSZAWSKĄ.
Więcej informacji na temat EUROPEJSKIEGO MARSZU PRZECIW GMO zorganizowanego przez RAPUNZEL NATURKOST AG na stronie: https://www.genfrei-gehen.de/

Prosimy o nagłośnienie tych wydarzeń, które wyraźnie wskazują, że Polacy podobnie, jak inni Europejczycy nie chcą GMO.