Europejski marsz przeciwko GMO

Szanowni Państwo, Już od wielu dni trwa EUROPEJSKI MARSZ PRZECIW GMO. Rozpoczęty został w Berlinie przez 1500 osób, dalej uczestnicy przeszli Niemcy, Holandię; teraz są w Belgii i kierują się w stronę Brukseli. Razem przejdą 1000 km mi. zbierając podpisy pod DEKLARACJĄ WARSZAWSKĄ, w której domagamy się zakazu na GMO w UE. Zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów (Joseph Wilhelm from Rapunzel oraz EkoConnect) do włączenia się do marszu i wręczenia tej DEKLARACJI.

W związku z tym:

1. Szukamy ochotników, którzy mogą pojechac do Brukseli (najpózniej 29 lipca i na własny koszt!) i reprezentować KOALICJĘ POLSKA WOLNA OD GMO podczas wręczania DEKLARACJI

2. Szukamy osób, które zorganizują symboliczne marsze w stolicach swoich województw 30 lipca. Wtedy właśnie w Brukseli będzie zakończenie europejskiego marszu (ludzie przejdą na nogach!) i będą wręczać  przedstawicielom Komisji Europejskiej Deklarację Warszawską.

To świetny powód aby nagłośnić to medialnie. PROSIMY WIĘC O POMOC! !!!Wystarczy mała grupka z plakatami wzywającymi Polski Rząd i Komisje Europejska do MOratoriu na GMO (można to robić bez zgłoszenia w urzędach jeśli jest mniej niż 15 osób). Celem marszu będą władze wojewódzkie; należy im wręczyć DEKLARACJĘ WARSZAWSKĄ jako wyraz poparcia dla MARSZU  EUROPEJSKIEGO. Szczegóły przekażemy osobom, które się zgłoszą.

PAMIĘTAJCIE, że każde małe działanie może przyczynić się do zakazu GMO. Sytuacja w Polsce jest bardzo poważna. Rząd RP forsuje szybką ścieżką wprowadzenia ustawy która otwiera Polskę na komercyjne uprawy. POKAŻMY rządowi po raz kolejny, że POLACY NIE CHCĄ GMO!
POKAŻMY JEDNOŚĆ Z UCZESTNIKAMI MARSZU PRZECIW GMO, którzy są już w drodze setki kilometrów!

Pozdrawiamy, Jadwiga i Julian
ps. My oczywiście robimy taki symboliczny marsz u siebie w stolicy  Małopolski – Kraków