„Genetyczne oszustwo” przed siedzibą Rzecznika Praw Obywatelskich

„Genetyczne oszustwo” przed siedzibą Rzecznika Praw Obywatelskich

Zapraszamy na przedstawienie „GENETYCZNE OSZUSTWO”. Miejsce: WARSZAWA, AL. SOLIDARNOSCI 77, VIS A VIS STACJI METRA ‚RATUSZ’
Czas: 27 lutego o godzinie 8:30

Teatr uliczny przedstawi jak pro-GMO lobby usiłuje przekonać obywateli do kupowania genetycznie modyfikowanej żywności i nasion – i jak niektórzy dają się nabrać/oszukać. „GENETYCZNE OSZUSTWO” ostrzega nas, by stanowczo sprzeciwiać się ambicjom korporacji i rządów, które chcą kontrolować nasze życie.
Wzywa do utworzenia zjednoczonego ruchu przeciwko piractwu genetycznemu w rolnictwie i przeciwko niewybaczalnym zniekształceniom łańcucha pokarmowego.

Celowo wybraliśmy miejsce protestu przed siedzibą Rzecznika Praw Obywatelskich bowiem do tej pory nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi na wniosek Koalicji „POLSKA WOLNA OD GMO” o podjęcie natychmiastowej interwencji w sprawie odnotowanych nieprawidłowości dotyczących zastosowań organizmów genetycznie modyfikowanych na terenie Polski skutkujących narażeniem zdrowia obywateli oraz zniszczeniem środowiska i stratami w rolnictwie.

ORGANIZATOR: Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO” www.polska-wolna-od-gmo.org

Koalicja „POLSKA WOLNA OD GMO” reprezentująca około 270 podmiotów (tysiące Polaków) uważa, że zachowanie przez Polskę statusu kraju wolnego od GMO urasta do rangi racji stanu! Stanowisko obecnego Rządu RP TO KOMPLETNE IGNOROWANIE NAUKOWYCH DOWODÓW NA ISTOTNĄ  SZKODLIWOŚĆ GMO ORAZ CAŁKOWITE POMIJANIE OSTREGO SPRZECIWU POLSKIEJ OPINII PUBLICZNEJ!BRAK SZYBKIEJ REAKCJI W TAK KLUCZOWE SPRAWIE ZE STRONY RPO zmusza do zadanie pytania: czy RPOreprezentuje polskie społeczeństwo czy interesy korporacji?

KONTAKT:
Edyta Jaroszewska – 0609645386
Paweł Połanecki – 0601 258 789