Europa skazana na GMO?

Jose Barroso, szef Komisji Europejskiej, zamierza tylnymi drzwiami wprowadzić do krajów Unii żywność genetycznie modyfikowaną, czyli GMO – za brytyjskim dziennikiem „Independent” podaje dziennik Polska.(…)

Według gazety Barroso zorganizował już w tym celu dwa sekretne spotkania z udziałem przedstawicieli wszystkich krajów UE. W ich trakcie przekonywał, że premierzy krajów Unii powinni osobiście popierać modyfikowaną żywność.
(…)
Według sondaży Europejczycy są bowiem w większości przeciwni żywności modyfikowanej genetycznie. W tej chwili jest ona uprawiana jedynie w Hiszpanii i Portugalii. We Francji pod naciskiem opinii publicznej w lutym tego roku zakazano komercyjnych upraw kukurydzy MON 810.
(…)
Według dziennika „Independent” Jose Barroso i cała Komisja Europejska chcą iść na  rękę producentom GMO. Problem w tym, że wejście takiej żywności na rynki Europy musi zatwierdzić Rada UE. A przedstawiciele 27 państw w Radzie są w tej kwestii mocno podzieleni. Brytyjska gazeta podaje, że przewodniczący
Barroso ma sposób, jak przeforsować poparcie dla modyfikowanej żywności – zamierza po prostu przekonać do niej szefów poszczególnych rządów.
(…)

Źródło:
https://www.portalspozywczy.pl/zboza-oleiste/wiadomosci/europa-skazana-na-gmo,8231.html