Czy zostaniemy skazani przez Rząd RP na żywność, która zabija?

Rząd RP drastycznie zmienił swoją politykę w zakresie GMO skazując Polaków na wszystkie zagrożenia związane z konsumpcją i produkcją tej żywności. Dzieje się to w czasie kiedy inne kraje, np. ostatnio Francja, wprowadzają zakazy na GMO.

Minister rolnictwa Marek Sawicki opowiedział się za GMO i nie widzi możliwości, by Polska była krajem całkowicie wolnym od organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO). Minister rolnictwa wskazał także '…na zalety niektórych rodzajów genetycznie modyfikowanych roślin odpornych na szkodniki, choroby wirusowe czy bakteryjne. Jako przykład podał uprawę ziemniaków GMO…’ źródło: https://www.ppr.pl/artykul.php?id=143798 Szkoda, że Pan Minister zapomniał dodać, że ta żywność zabija, że 80% Polaków, podobnie jak i innych mieszkańców UE, nie chce tej żywności, że Francja, Austria, Gracja i Węgry zabroniły GMO i nie płacą kar, którymi straszy się polskie społeczeństwo oraz, że jedynym beneficjantem wprowadzenia GMO do Polski będą wielkie ponadnarodowe korporacje i wielkoprzemysłowe gospodarstwa-fabryki żywności, które już się zasiedliły w Polsce mimo ogromnego sprzeciwu lokalnych mieszkańców i rolników.

Pan Minister również nie wykluczył możliwości sprowadzania do Polski żywności ze sklonowanych zwierząt.

JEŚLI NIE CHCECIE PAŃSTWO JEŚĆ GENETYCZNIE ZMODYFIKOWANEJ I SKLONOWANEJ ŻYWNOŚCI to:

  1. przyłączcie się do KOALICJI POLSKA WOLNA OD GMO. www.polska-wolna-od-gmo.org
  2. wyślijcie list do Ministrów; możecie wysłać gotowiec https://icppc.pl/pl/gmo/index.php?id=284 lub, nawet lepiej, swój list. Dziękujemy tym, którzy już wysłali list.
  3. przekażcie tę wiadomość swoim znajomym

POLECAMY poniżej ważne informacje:

  1. Zagrożone Prawa Człowieka – prof. Henryk Skolimowski https://icppc.pl/pl/gmo/index.php?id=286
  2. Nie jest też prawdą, że żywność produkowana bez pasz GMO będzie 20-30% droższa. Tłumaczy to niezależny ekspert pod linkiem https://polska-wolna-od-gmo.org/gmofree/nie-dla-ywnoci-frankensteina-pawe-poanecki/ 
  3.  Artykuł eurodeputowanego 'To zamach na zdrowie Polaków’ https://januszwojciechowski.blog.onet.pl/2,ID285756686,index.html

Z poważaniem,
Sir Julian Rose, prezes ICPPC 
Jadwiga Łopata, laureat ekologicznej Nagrody Goldmana