Jak będzie wyglądać Polska za 20 lat?

Publiczność wstrząśnięta faktami dotyczącymi GMO.

Film 'Życie wymyka się spod kontroli’ wywołał szok wśród publiczności, która mogła go obejrzeć podczas trasy 'Stop dla GMO w Polsce’. 

 Jak będzie wyglądać Polska za 20 lat, jeżeli proponowana przez rząd ustawa o GMO umożliwiająca komercyjną uprawę roślin genetycznie zmodyfikowanych zostanie zaaprobowana przez sejm i senat? – padło pytanie z sali na jednym ze spotkań.

 Utrata różnorodności biologicznej, zła jakość żywności, dramatyczny wzrost zachorowań, tysiące zrujnowanych gospodarstw rolnych. To ekologiczna i zdrowotna bomba z opóźnionym zapłonem – mówi Sir Julian Rose, prezes ICPPC uzasadniając potrzebę oporu przeciwko tej nowej ustawie.

GMO jest 'wpychane’ na nasze talerze i pola z pominięciem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Są to decyzje głęboko nieodpowiedzialne – dodaje Jadwiga Łopata, Laureat Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel).

To jest globalny eksperyment, w którym, my konsumenci, pełnimy rolę myszy doświadczalnych. Inżynieria genetyczna na usługach korporacji, które patentują przetworzone genomy roślin, to próba wyciągnięcia jak największych zysków – kontynuuje Sir Julian Rose.

Jak Rząd, Sejm i Senat mogą w ogóle rozważać legalizację genetycznie modyfikowanych upraw w naszym kraju? Tylko całkowity zakaz dla GMO jest dobrym rozwiązaniem – ta kwestia była podnoszona przez wiele osób.

Wprowadzenie GMO do łańcucha pokarmowego powinno być uznane za przestępstwo przeciwko ludzkości – proponował jeden z zaszokowanych uczestników spotkania.