Genetycznie zmodyfikowany ryż LL601 w polskich sklepach.

Przykładowy list do Premiera RP i Ministra Zdrowia

Nawet wśród produktów ryżowych oznaczonych „wolne od GMO” stwierdzono obecność zanieczyszczenia przez GMO. Jako konsumenci mamy prawo wiedzieć jakie produkty stanowią potencjalne zagrożenie dla naszego zdrowia. Od miesięcy zanieczyszczony przez GMO ryż jest w sprzedaży w krajach Unii Europejskiej a więc i w Polsce. Informacja o ryżu LL601 podana wczoraj przez Główny Inspektorat Sanitarny na stronach internetowych jest bardzo ogólna i niedostępna dla większości konsumentów.

W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM PROSIMY O POPARCIE NASZEJ AKCJI I WYSYŁANIE LISTÓW DO PREMIERA I MINISTRA ZDROWIA. Domagamy się w nim podjęcia natychmiastowych działań których celem będzie publiczne i wyraźne ostrzeżenie konsumentów przed spożywaniem genetycznie zmodyfikowanego ryżu LL601 i jego produktów oraz podanie szczegółowej listy produktów zanieczyszczonych.

Należny skopiować list, dopisać imię i nazwisko oraz adres i wysłać faxem, e-mailem lub pocztą do Premiera i Ministra Zdrowia.

Ekologiczny ryż (bez chemii i GMO) można kupić np. w sklepach z żywnością ekologiczna/naturalną lub przez internet https://www.sklep.sprawiedliwyhandel.pl/