Oświadczenie 14/2006

Szanowni Państwo,

Niestety nie przyniósł oczekiwanych rezultatów wysiłek mobilizowania Europosłów w celu zebrania 364 podpisów pod Deklaracją 14/2006 (treść deklaracji) skierowaną do Europejskiego Parlamentu (EP). Oznacza to, że stanowisko przeciw GMO zawarte w tej Deklaracji nie będzie oficjalnym stanowiskiem EP. Udało się nam zebrać 207 podpisów od Europosłów z różnych krajów. Mimo, że nie oznacza to zwycięstwa, jest to BARDZO DOBRY rezultat w porównaniu z liczbą podpisów zebranych pod innymi deklaracjami. Średnia liczba zebranych podpisów pod takimi dokumentami o różnej treści w roku 2006 wynosiła 99 a nie budziły one tylu kontrowersji i nie było tak mocnego lobbingu jak w przypadku GMO.

Uważamy więc, że nasz wysiłek nie jest stracony! Dzięki bowiem tej akcji do wielu Europosłów dotarła wiadomość, ze społeczeństwa krajów UE nie chcą GMO. Z odpowiedzi wielu Europosłów wynika, że są oni zdecydowanie przeciwko wprowadzaniu GMO do ich krajów. Niestety większość wykazała się zupełną nieświadomością nt. zagrożeń GMO oraz brakiem odpowiedzialności reprezentowania woli swoich wyborców.

Jesteśmy zawiedzeni ale nie poddajemy się i będziemy kontynuować międzynarodową współpracę, której celem jest zmiana przepisów Unii Europejskiej i doprowadzenie do MORATORIUM na wszystkie produkty GMO. BARDZO DZIĘKUJEMY tym z Państwa, którzy aktywnie włączyli się w akcje lobbowania Europosłów. Dala nas była to również bardzo dobra lekcja pokazująca jak WIELKI JEST BRAK DEMOKRACJI I JAK POLITYKA EP I UE JEST DALEKO OD WOLI POLAKÓW I OBYWATELI INNYCH KRAJOW.

Z poważaniem,
Sir Julian Rose – prezes ICPPC
Jadwiga Łopata – wiceprezes ICPPC, laureat Nagrody Goldmana (Ekologiczny Nobel)


207 posłów Parlamentu Europejskiego podpisało Oświadczenie 14/2006.

  1. Statystyki – kto podpisał, z jakiego kraju, z jakiej opcji politycznej [*.pdf]
  2. Lista posłów, którzy podpisali Oświadczenie [*.pdf]
  3. Lista posłów, którzy nie poparli Oświadczenia [*.pdf]
  4. treść oświadczenia [*.pdf]